Dobrodružství u koní
Jeeeee, koněěěěěěě! To byla první věta, která zazněla, při oznámení programu na předposlední škoní dopoledne. Navštívili jsme ranč v Bezměrově a i ve velkém vedru jsme to my i koně zvládli bez úhony. Program byl zaměřen na propojení vzdělávání se zážitkem v přírodním prostředí a na přirozený kontakt se zvířaty, zejména s koňmi. Žáci si zábavnou formou rozvíjeli nejen své znalosti, ale také sociální dovednosti a vztah k přírodě. Prohlédli si hříbátka, sledovali a poslouchali povídání o péči o koně a o tom, čím se krmí. Vyzkoušeli si házení lasem i sekerkou a nakonec jim koník se svou paničkou předvedli krátkou ukázku toho, co všechno umí. Žáci si vyzkoušeli koně čistit, sedlat a za odměnu se na nich mohli svézt, což byl absolutní vrchol programu. Pochutnali si také na melounu a celé dopoledne si velmi užili. Děkujeme za příjemně strávený čas a milé přijetí na ranči v Bezměrově.

